/* * This theme styles the visual editor to resemble the theme style, * specifically font, colors, icons, and column width. */ //Öne çıkan görsel add_theme_support( 'post-thumbnails' ); //Boyut set_post_thumbnail_size( 160, 160, true ); add_image_size( 'slider-thumb', 500, 9999, true ); //////////////////////////////////////////////// //Site Başlık function minibig_wp_title( $title, $sep ) { global $paged, $page; // if ( is_feed() ) return $title; $title .= get_bloginfo( 'name' ); // $site_description = get_bloginfo( 'description', 'display' ); if ( $site_description && ( is_home() || is_front_page() ) ) $title = "$title $sep $site_description"; // if ( $paged >= 2 || $page >= 2 ) $title = "$title $sep " . sprintf( __( 'Page %s', 'minibig' ), max( $paged, $page ) ); return $title; } add_filter( 'wp_title', 'minibig_wp_title', 10, 2 ); //////////////////////////////////////////////// //Sayfalama function sayfalama($pages = '', $range = 3){ $showitems = ($range * 2)+1; global $paged; if(empty($paged)) $paged = 1; if($pages == '') { global $wp_query; $pages = $wp_query->max_num_pages; if(!$pages) { $pages = 1; } } if(1 != $pages) { echo "
"; echo "".$paged."/".$pages.""; if($paged > 2 && $paged > $range+1 && $showitems < $pages) echo "İlk"; if($paged > 1 && $showitems < $pages) echo "«"; for ($i=1; $i <= $pages; $i++) { if (1 != $pages &&( !($i >= $paged+$range+1 || $i <= $paged-$range-1) || $pages <= $showitems )) { echo ($paged == $i)? "".$i."":"".$i.""; } } if ($paged < $pages && $showitems < $pages) echo "»"; if ($paged < $pages-1 && $paged+$range-1 < $pages && $showitems < $pages) echo "Son"; echo "
"; } } //////////////////////////////////////////////// //Devamını oku function new_excerpt_more( $more ) { return '...'; } add_filter( 'excerpt_more', 'new_excerpt_more' ); function new_excerpt_length($length) { return 30; } add_filter('excerpt_length', 'new_excerpt_length'); //////////////////////////////////////////////// //Menüler register_nav_menus( array( 'ust_menu' => 'Üst Menü', 'alt_menu' => 'Alt Menü', ) ); //////////////////////////////////////////////// //Aktif Menü add_filter('nav_menu_css_class' , 'special_nav_class' , 10 , 2); function special_nav_class($classes, $item){ if( in_array('current-menu-item', $classes) ){ $classes[] = 'aktif'; } return $classes; } //////////////////////////////////////////////// //Sidebar if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebars(1, array( 'name' => 'Sidebar', 'before_widget' =>'
', 'before_title' => '

', 'after_title' => '

', 'after_widget' =>'
', ) ); //////////////////////////////////////////////// //Tema Paneli if ( STYLESHEETPATH == TEMPLATEPATH ) { define('OF_FILEPATH', TEMPLATEPATH); define('OF_DIRECTORY', get_bloginfo('template_directory')); } else { define('OF_FILEPATH', STYLESHEETPATH); define('OF_DIRECTORY', get_bloginfo('stylesheet_directory')); } require_once (OF_FILEPATH . '/admin/admin-functions.php'); require_once (OF_FILEPATH . '/admin/admin-interface.php'); require_once (OF_FILEPATH . '/admin/theme-options.php'); require_once (OF_FILEPATH . '/admin/theme-functions.php'); //////////////////////////////////////////////// //HTML5 Arama Formu add_theme_support( 'html5', array( 'search-form' ) ); //////////////////////////////////////////////// //Manşet alanı function sgt_function_grid_post_slider(){ global $post; query_posts( array( 'posts_per_page' => 5, 'orderby' => 'meta_value_num', 'order' => 'DESC', 'tag' => 'manşet' ) ); if (have_posts()) : echo '
'; $loop=1; $i=1; while (have_posts()) : the_post(); echo '
'; $feat_image = wp_get_attachment_url( get_post_thumbnail_id($post->ID) ); echo '
'; echo '
'; echo ''; echo '
'; echo '
'; echo ' '; echo esc_html( get_the_date( 'j F Y' ) ) ; echo ''; echo '

'; echo '';echo the_title(); echo '

'; echo '

';the_excerpt();echo '

'; echo '
'; echo '
'; echo '
'; if($loop == 5) { $loop=0; } $loop++; $i++; endwhile; echo '
'; endif; wp_reset_query(); } ?> Tumblr nasıl kayıt olunur? | Tumblr Takipçi

Tumblr nasıl kayıt olunur?

admin 26 Aralık 2016 4 yorum
tumblr nasıl kayıt olunur?

TUMBLR NASIL KAYIT OLUNUR?
Sosyal medya alemine bomba gibi düşen blog paylaşım sitesi Tumblr, günlük olarak milyonlarca insanın ziyaret odağı haline gelmektedir. Tumblr kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklar ile de ön plana çıkarken sahip olduğu yenilikçi uygulamalarıyla çoğu insana özgür paylaşımların kapısını aralamıştır. Öyle ki birçok insan herhangi bir markası varsa bunları daha çok insana duyurabiliyor, herhangi bir kişi tanınma oranını artırmak istiyorsa takipçi artırma yollarına giderek popülerleşebiliyor. Peki bu kadar imkan sunan ve hizmette sınır tanımayan Tumblr nasıl kayıt olunur? İşte sizlere rehber niteliğinde Tumblr kayıt olma aşamaları ve göstergesi…

TUMBLR KAYIT OLMA NASIL YAPILIR?
Tumblr sosyal blog paylaşım sitesine girip doyasıya vakit geçirmek istiyorsanız ve bir üyeliğiniz bulunmuyorsa tek yapmanız gereken yazının devamında bulunan yönlendirmeleri dikkatlice takip etmek olacaktır. Her bir adımı başarıyla ve sabırla geçerseniz en sonunda sizin de bir Tumblr hesabınız olabilir. İşte Tumblr hesap açma nasıl yapılır sorusununun cevabı…

1
Web sitesine girdiğiniz Tumblr ana sayfada yukarıdaki gibi bir bölüm karşınıza gelecektir. Burada Başla düğmesine basmanız gerekmektedir.

2
Başla butonuna tıkladıktan sonra karşınıza E-posta, parola ve kullanıcı adınızı yazmanız istenen bir bölüm gelecektir. Burada gerekli olan tüm bilgileri doldurduktan sonra Kaydol butonuna basmanız gerekmektedir.
3

Kaydol butonuna bastıktan sonra önünüze yukarıda olduğu gibi bir ekran gelecektir. Burada gerçek yaşınızı yazıp Tumblr Hizmet Koşulları bölümünde bulunan kutucuğu seçili halde bırakmanız gerekmektedir. Daha sonra Sonraki düğmesine basmanız yeterli olacaktır.
4

Karşınıza yukarıda gördüğünüz gibi bir ekran gelecektir. Buradan Ben robot değilim kutucuğunu seçmeniz ve Bitti! butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Daha sonraki aşamada karşınıza bu şekilde bir sayfa gelecektir. Seçeneklerin bol olduğu bir bölümdür burası. İstediğiniz ve sevdiğiniz konulardan 5 (beş) adet seçmeniz gerekmektedir.
5

5 Adet sevdiğiniz konuyu seçtikten sonra sağ üst köşede Next yazılı bir buton belirecektir. Buraya tıklamanız diğer aşamaya geçmenize olanak sağlayacaktır. Tumblr kayıt olma için gerekli bir aşamadır.
7

Next butonundan sonra en üstte bu şekilde yeşil bir kutucuğun içerisinde bilgilendirme yazısı gelecektir. Bu yazıda e-posta adresinizi onaylamanız gerektiği söylenmektedir. Artık elektronik posta adresinize girerek Tumblr’dan gelen maile onay verebilir ve Tumblr’ın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

6
Sizlere resimler eşliğinde Tumblr nasıl kayıt olunur sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Umarız sizler de başarılı olmuş ve Tumblr’ın keyfini çıkarmaya başlamışsınızdır.

4 yorum

 1. Film İzle dedi ki:

  Evet Bu aralar Gerçektende çok meşhur olan tubblr instagram facebook gibi dünyaya hızlı bir şekilde yayıldı sosyal aglar alanında olmazsa olmazlar arasınada yakında gırecegıne ınanıyorum 🙂

 2. Cilt dedi ki:

  uzun zamandır üye olmayı düşündüğüm ama ne hikmetse üye kaydını bir türlü yapadığım bir soysal ağdı sayenizde şimdi üye oldum

 3. Teknoloji Haber dedi ki:

  Kayıt olmayı sayenizde başarsam da hala kullanmayı çözemediğim bir değişik sosyal ağdır. Teşekkürler 🙂

 4. Yavuz Selim ŞAHİN dedi ki:

  Teşekkürler güzel ve açıklayıcı makaleniz için herkesin faydalanması dileğiyle 🙂

Yorumlara kapalıdır.