/* * This theme styles the visual editor to resemble the theme style, * specifically font, colors, icons, and column width. */ //Öne çıkan görsel add_theme_support( 'post-thumbnails' ); //Boyut set_post_thumbnail_size( 160, 160, true ); add_image_size( 'slider-thumb', 500, 9999, true ); //////////////////////////////////////////////// //Site Başlık function minibig_wp_title( $title, $sep ) { global $paged, $page; // if ( is_feed() ) return $title; $title .= get_bloginfo( 'name' ); // $site_description = get_bloginfo( 'description', 'display' ); if ( $site_description && ( is_home() || is_front_page() ) ) $title = "$title $sep $site_description"; // if ( $paged >= 2 || $page >= 2 ) $title = "$title $sep " . sprintf( __( 'Page %s', 'minibig' ), max( $paged, $page ) ); return $title; } add_filter( 'wp_title', 'minibig_wp_title', 10, 2 ); //////////////////////////////////////////////// //Sayfalama function sayfalama($pages = '', $range = 3){ $showitems = ($range * 2)+1; global $paged; if(empty($paged)) $paged = 1; if($pages == '') { global $wp_query; $pages = $wp_query->max_num_pages; if(!$pages) { $pages = 1; } } if(1 != $pages) { echo "
"; echo "".$paged."/".$pages.""; if($paged > 2 && $paged > $range+1 && $showitems < $pages) echo "İlk"; if($paged > 1 && $showitems < $pages) echo "«"; for ($i=1; $i <= $pages; $i++) { if (1 != $pages &&( !($i >= $paged+$range+1 || $i <= $paged-$range-1) || $pages <= $showitems )) { echo ($paged == $i)? "".$i."":"".$i.""; } } if ($paged < $pages && $showitems < $pages) echo "»"; if ($paged < $pages-1 && $paged+$range-1 < $pages && $showitems < $pages) echo "Son"; echo "
"; } } //////////////////////////////////////////////// //Devamını oku function new_excerpt_more( $more ) { return '...'; } add_filter( 'excerpt_more', 'new_excerpt_more' ); function new_excerpt_length($length) { return 30; } add_filter('excerpt_length', 'new_excerpt_length'); //////////////////////////////////////////////// //Menüler register_nav_menus( array( 'ust_menu' => 'Üst Menü', 'alt_menu' => 'Alt Menü', ) ); //////////////////////////////////////////////// //Aktif Menü add_filter('nav_menu_css_class' , 'special_nav_class' , 10 , 2); function special_nav_class($classes, $item){ if( in_array('current-menu-item', $classes) ){ $classes[] = 'aktif'; } return $classes; } //////////////////////////////////////////////// //Sidebar if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebars(1, array( 'name' => 'Sidebar', 'before_widget' =>'
', 'before_title' => '

', 'after_title' => '

', 'after_widget' =>'
', ) ); //////////////////////////////////////////////// //Tema Paneli if ( STYLESHEETPATH == TEMPLATEPATH ) { define('OF_FILEPATH', TEMPLATEPATH); define('OF_DIRECTORY', get_bloginfo('template_directory')); } else { define('OF_FILEPATH', STYLESHEETPATH); define('OF_DIRECTORY', get_bloginfo('stylesheet_directory')); } require_once (OF_FILEPATH . '/admin/admin-functions.php'); require_once (OF_FILEPATH . '/admin/admin-interface.php'); require_once (OF_FILEPATH . '/admin/theme-options.php'); require_once (OF_FILEPATH . '/admin/theme-functions.php'); //////////////////////////////////////////////// //HTML5 Arama Formu add_theme_support( 'html5', array( 'search-form' ) ); //////////////////////////////////////////////// //Manşet alanı function sgt_function_grid_post_slider(){ global $post; query_posts( array( 'posts_per_page' => 5, 'orderby' => 'meta_value_num', 'order' => 'DESC', 'tag' => 'manşet' ) ); if (have_posts()) : echo '
'; $loop=1; $i=1; while (have_posts()) : the_post(); echo '
'; $feat_image = wp_get_attachment_url( get_post_thumbnail_id($post->ID) ); echo '
'; echo '
'; echo ''; echo '
'; echo '
'; echo ' '; echo esc_html( get_the_date( 'j F Y' ) ) ; echo ''; echo '

'; echo '';echo the_title(); echo '

'; echo '

';the_excerpt();echo '

'; echo '
'; echo '
'; echo '
'; if($loop == 5) { $loop=0; } $loop++; $i++; endwhile; echo '
'; endif; wp_reset_query(); } ?> Tumblr nedir? Takipçi nasıl kazanılır? | Tumblr Takipçi

Tumblr nedir?

admin 20 Aralık 2016 2 yorum

Tumblr 27 Nisan 2007 tarihinde David Karp tarafından kurulmuştur. David Karp 21 yaşında bu tarz yenilikçi bir hizmet ile adını internet alemine duyurmuştur. Sitenin kurulmasından 6 yıl sonra Tumblr’ı 1.1 milyar dolara Yahoo adlı firmaya satıp genç yaşta milyarder olmuştur. David şuan Tumblr’ın başında CEO olarak görev yapmakta.

Tumblr kurulduğu iki hafta içerisinde 75bin kullanıcıya erişti. Şuan sadece ABD’de 13.5milyondan fazla kullanıcısı olduğu söylenmekte. Aynı zamanda şuan da 361 adet çalışanı mevcut. Bu kadar büyük bir kitlede popüler olmak zor. Haliyle popüler olmak için Tumblr Takipçi sayınızın fazla olması gerekli.

Tumblr aslında bir microblog sitesidir. Kullanıcılar tam anlamıyla kendi sitelerini oluşturabilmekte. Tema ekleme, siteye HTML kodları ile eklentiler ekleme gibi şeyler yapabiliyorsunuz. Sitemizde Tumblr için kodları bulabilirsiniz.

Tumblr’da gönderi çeşitleri yediye ayrılıyor bunlar:

tumblr-takipçi

 • Yazı türünde gönderi
 • Fotoğraf türünde gönderi
 • Alıntı türünde gönderi
 • Link türünde gönderi
 • Diyalog türünde gönderi
 • Ses türünde gönderi
 • Video türünde gönderi

Her bir gönderiye # ile etiket ekleyebiliyorsunuz. Ancak bu kadar kullanıcısı olan bir sitede aynı şekilde gönderi sayısıda çok fazla. Kendi gönderilerinizi o kadar gönderi arasında nasıl fark ettireceksiniz? Sizler için yaptık, sitemizden Tumblr Reblog ve Tumblr Beğeni hizmetini ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Saat başı yenilenen kredi sistemimiz ile her saat 15 takipçi veya beğeni-reblog hizmeti alabilirsiniz. Sizlere bu limiti sunan ilk ve tek Tumblr Takipçi Sitesi olduğumuzu söylemekten gurur duyuyoruz.

Artık gönderilerinizin ve blogunuzun fark edilmesini istiyorsanız sitemize girerek takipçi kazanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla bekleme ve kredi kazanmaya devam et!

 

2 yorum

 1. brs_yvz dedi ki:

  Twitterı tumblr kızları mı bastı nedir bu soru cevap aşkı?

 2. İzmir Web Tasarımcısı dedi ki:

  Tumblr kurulmuş 6 yıl sonra satılmış bizde site açıp 2 ay yükselmeyince bırakıyoruz aradaki fark galiba bu.

Yorumlara kapalıdır.